DiEM25 prichádza s výzvou k zhromaždeniam!

Popasujme sa s problémami spôsobenými COVID-19. Budujme spoločne Európu, za ktorú sa oplatí bojovať!

V sviatočnom období prichádza DiEM25 s výzvou k zhromaždeniam ako priamou reakciou na krízu COVID-19 a vzájomnú izoláciu, ktorú sme všetci pocítili. Zámerom je vytvorenie mnohých príležitostí na diskusiu o problémoch súčasnej doby: od úsporných opatrení po utečeneckú krízu, od zrútenia ekologických systémov po nedostatok demokracie v Európe a ďalších!

Ide o prvý krok k formovaniu ambicióznych a realistických programov v našich krajinách a k priblíženiu príbehu DiEM25 k občanom, ktorých životy chceme zlepšovať.

Pretrvávajúce následky COVID-19 v našich komunitách prekonáme iba ak spojíme naše srdcia a mysle

Aj potom, čo vakcína proti COVID-19 začne mať hmatateľné výsledky, sa dlhodobé zničujúce sociálne a ekonomické dopady na ohrozené skupiny našich komunít nestratia a pocíti ich aj široká stredná vrstva. COVID-19 rozhojdá globálnu ekonomiku, už aj tak oslabenú naším zlyhaním v predchádzajúcej kríze (2008). Vtedy sme sa nedokázali s jej skutočnými príčinami vysporiadať a rútime sa ďalej do chaosu. Spôsoby, ktorými sú naše krajiny po dekády spravované, zlyhávajú: spoločensky, ekonomicky aj environmentálne. Milióny ľudí nemajú koho voliť, alebo hádžu svoje protestné hlasy extrémistom. COVID-19 len vystupňoval už aj tak existujúcu krízu.

O zmenu sa môžeme aktívne pričiniť aj sami. Predstavme si nové spôsoby života. Celkom odlišné od tých, ktoré spôsobili súčasný zmätok

Politici a organizácie, ktoré naďalej uprednostňujú mocných a bohatých pred všetkými ostatnými, nás nikdy nevyvedú von zo zmätku, do ktorého nás dostali.

Skúsenosti z krízy COVID-19 sa stávajú novým základom, na ktorom sa dá budovať. Naše potreby i prekážky na ich naplnenie vystupujú v jasnejších kontúrach. Viac ako predtým sa musíme spájať a spolupracovať so svojimi susedmi, rodinami, priateľmi, starými kamarátmi, novými známymi a so všetkými ‘ostatnými’, ktorí boli doteraz mimo našej pozornosti.

Ukážme ľuďom, čím by Európa mohla byť!

Účel tohto ambiciózneho projektu nie je len nadväzovanie nových kontaktov, prepájanie a diskusia, ale aj príprava a formovanie politického programu, ktorý budeme presadzovať v boji za priaznivejšiu budúcnosť spoločnosti. Organizovaním zhromaždení sa tak členovia a členky zapoja do spoločnej prípravy na tento boj.

Čo sú zhromaždenia a ako sa môžem do projektu zapojiť?

Zhromaždenia znamenajú stretnutia, ktoré zorganizujú členovia a členky DiEM25. Bude sa na nich dať diskutovať a hľadať odpovede na pálčivé otázky podľa priorít v našich lokálnych komunitách. Budú vychádzať z dotazníkov navrhnutých členmi a Koordinačným Kolektívom, a budú odkazovať na najnaliehavejšie problémy v danej krajine, v ktorej sa podujatie uskutoční.

Zhromaždenia nie sú vyhradené iba pre členov DiEM25.ť iba členovia DiEM25. Sú otvorené aj pre všetkých ostatných: pre priateľov, miestne osobnosti, odborníkov a odborníčky v tematických oblastiach, aktivistov a aktivistky i naše rodiny. Konať sa môžu v parku, okolo stola, alebo formou on-line konferencie (prosíme o dodržiavanie protiepidemických opatrení). Využite svoju tvorivosť a zapojte toľko ľudí, koľko sa dá. Viac informácií nájdete aj v podporných materiáloch pripravených na stiahnutie.

Ako môžem tento projekt podporiť ja?

Preštudujte si ostatné podrobnosti na projektovej stránke, staňte sa organizátorom!

Ak nemáte na zorganizovanie zhromaždenia čas, môžete tento projekt podporiť finančným darom a aj touto formou podporiť prípravu politických programov naprieč Európou.

Přejete si být informováni o akcích DiEM25? Zaregistrujte se zde

DiEM25 prichádza s výzvou k zhromaždeniam!

Zapojte sa aj vy do formovania politického programu DiEM25 naprieč Európou, zorganizujte zhromaždenie!

Přečtěte si více

Srećko Horvat: Belmaršský tribunal

Dokud bude Julian Assange ve vězení, bude Belmaršský tribunál pokračovat v boji za spravedlnost pro něj.

Přečtěte si více

#EuroLeaks: „Evropští vůdci přijímají netransparentní rozhodnutí o naší budoucnosti"

#EuroLeaks – „Evropští vůdci přijímají netransparentní rozhodnutí o naší budoucnosti“ Dne 14. března 2020 vydá hnutí DiEM25 kompletní ...

Přečtěte si více

We have white smoke!

DiEM25’s members overwhelmingly approved the name of our new Greek electoral wing – the political party with which DiEM25 will contest elections ...

Přečtěte si více