DiEM25 Official Forums

mizzi
Topic Author

Fungování DiEM v ČR (english included)

15 Nov 2017 16:47

ENGLISH BELOW
Ahoj, jsem tu poměrně nový, ale přijde mi, jako kdyby snad česká regionální sekce DiEM25 neexistovala, alespoň podle fóra to tak vypadá. Poslední příspěvky jsou z loňského roku, a to máme listopad. Takže se tážu, je tu někdo? Jste aktivní? Můžu se zapojit?

Právě mi přišel hromadný e-mail, ve kterém stojí jasná výzva pro "National Collectives" ->

What National Collectives must do? Help us, in collaboration with DSCs, to map the political situation (with upcoming elections, possible allies, etc.) in each nation-state ahead of the European parliament elections in 2019. Consider the legal issues relating to putting up candidates in your country, propose to the CC potential partners in your country, work on ways in which our European New Deal can be developed (i.e. deepened) for your country.

Můžeme zmapovat politickou situaci a informovat CC o potencionálních partnerech v ČR?

English:
Hi, i am quite new here, but i have this feeling, like this part chech regional section of DiEM25 is not even alive, at least according to forum, it looks like it. Last comments here are from last year, and it is november of this year allready. So i ask, is anybody here? Are you active? Can i join?

I just recieved an e-mail, in which there is a visible challenge for National Collectives -> (Quoted in english) So can we map a political situation in Czech republic and inform CC about possible political partners?

Antonin Horcica

Re: Fungování DiEM v ČR (english included)

17 Nov 2017 12:48

Zdravím Ondřeji,
opět reaguji na tvůj příspěvek zde na fóru (, jak vidíš, tak většina příspěvků v minulosti byla od mne. Již jsem rezignoval na to sem pravidelně něco přidávat, protože sem z RČ skoro nikdo nechodí. Jednak je nás málo, a také proto, že ne všichni členové/příznivci jsou zde registrováni.

Pro Tvou informaci: v ČR existují dvě aktivní skupiny, jedna je v Českých Budějovicích (kde jsem koordinátorem můj e-mail už máš anto.horc@gmail.com) a jedna v Praze (koordinátorem je Jiří Šteg (Jiri.Steg@seznam.cz nebo diem25prague1@seznam.cz), jedna spící dnes neaktivní skupina je v Ostravě. Kromě to víme o jednotlivcích v Brně a Olomouci.

Máme kontakty se Zelenými (lidi kolem Moniky Horákové a Martina Škabrahy ze Zelené revize) a na Piráty (včetně dvou poslanců Mikuláše Peksy a Ondřeje Profanta). Dobrou spoluprávci máme také ze SOKem a hlavně Ekumenickou akademií po jejíž hlavičkou jsme uspořádali několik akcí/seminářů/konferencí v ČB i v Praze. Také máme kontakty na slovenské DiEMáky a a na polské.

To co zmiňuješ na úvod, že je výzva pro "National Collectives" se týká více méně jen několika zemí v EU, kde již byly oficiálně ustaveny a centrálou DiEM25 schváleny (jsou v Německu, Řecku, Itálii, a j.). V ČR a ani jinde ve východní nebo střední Evropě neexistuje. K tomu se musí uspořádat celostátní shromáždění DiEMáků na kterém se zvolí nejprve prozatímní koordinační výbor a později oficiální celostátní koordinační výbor. Takhle daleko ještě v organizaci DiEM25 nejsme (i když o nás již v MF píšou, že jsme vlivná neomarxistická skupina :-) ). Dost členů a příznivců DiEM v ČR tvoří Zelení a Piráti, ale v poslední době dali přednost před a po volebním aktivitám. Spolupráce mezi skupinami v ČB a v Praze existuje, snažíme se o koordinaci aktivit, ale "National Collective" to není. Existuje také diskusní fórum na Slacku, pošlu ti odkaz na e-mail.

Pokud máš zájem se nějak angažovat, tak je to na Tobě, jestli se přidáš k některé skupině, nebo třeba nějakou založíš. Nabízí se také možnost založit virtuální skupinu, třeba tématickou, která by podchytila další zájemce o práci v DiEM25. Výborné by bylo, kdybys překládal texty na náš web nebo na FB. FB je samozřejmě operativnější. Přeložili jsme sice základní dokumenty (Manifest, Nový úděl, a další), ale dosud není dokončen překlad stanov Diemu, také oficiální prohlášení CC (koordinační skupiny) by bylo dobré překládat co nejdříve po jejich publikaci na webu. Současně musím říci, že komunikace s administrátory webu DiEM25 je strašná, jakákoliv změna trvá strašně dlouho, mám sice přístup do crowdinu, ale to je jen první krok, a řeší se tam jen základní dokumenty. Podařilo se mis sice publikovat nějaké články o DiEMu v ČR, ale vždy po velmi náročné komunikaci.

Doufám, že jsem Tě (ani nikoho kdo to čte neodradil), ale naopak povzbudil, abys našel způsob jak DiEMu v ČR pomoci.
Klidněmůžeme zůstat v kontaktu tady na fóru nebo přes e-maily nebo když budeš mít cestu tak se můžeme sejít jak v ČB nebo s kolegy v Praze.

Carpe DiEM25!

Antonín Hořčica,
Koordinátor DiEM25 v ČB

spirit

08 Feb 2018 10:46

Ahoj,

Jsem německý a brzo budu žít v Českě Republice. Ptám se jestli tam bude skupina nedaleko od Ustí nad Labem.
Pardon moje chiby, lepší mluvím německý a anglický :)

mizzi
Topic Author

08 Feb 2018 11:13

Přijeď na celostátní setkání v Praze, pokud můžeš
Come to a nationwide meeting in Prague, if u can

Date: 24. 2. v 14:00–20:00
Adress: Ekumenická Akademie, Sokolovská 50, 186 00 Praha

https://www.facebook.com/events/849726658540871/

spirit

08 Feb 2018 14:47

Djekuju moc,

ale budu stěhovat se do Česka nejdříve v březnu. Tak budu psat tady ještě jednou.

Tak příště!