DiEM25’in vatandaş katılımı projesi Halk Buluşması’na hoş geldiniz – Avrupa çapında siyasi programlar geliştirmenin ilk adım

Halk Buluşmaları projesi, tüm DiEMer’lara Avrupalıların kendi komünlerinin, bölgelerinin ve ülkelerinin siyasetinin geleceğini tartışabilecekleri yerel toplantıların – Buluşmalar- organizatörü olma fırsatı sunuyor.

Eğer hazırsanız, sağlık, eğitim, kültür veya sosyoekonomik konularla ilgili politikaları ele alabilirsiniz! Size kolaylaştırıcılık etmesi için Üyelerimiz ve Koordinasyon Kolektifi (CC) tarafından şekillendirilmiş bir anket sunacağız ve bu anket sorularını Buluşmanızın tartışmalarına rehberlik etmesi için kullanabileceksiniz.

Haydi savaşmaya değer bir Avrupa yaratalım!

COVID-19, ülkelerimizin yönetilme biçiminin hepimizi sosyal, ekonomik ve çevresel olarak nasıl hayal kırıklığına uğrattığını vurguladı. İlk başta bu karmaşayı yaratan politikalardan oldukça farklı olan yeni yaşam biçimleri hayal etmemiz ve bunlara yatırım yapmamız gerekiyor.

Zengin ve güçlü olanlara her türlü önceliği tanıyan siyasetçiler ve örgütler bizi bu karmaşadan çıkaramaz. Bunun yerine üyelerimizi ve arkadaşlarımızı katılımcı demokrasi meşalesini almaya ve bu yeni vatandaş katılımı projesinde yer almaya çağırıyoruz!

Katılın!

Ele almak istediğiniz birkaç soruyu seçin ve grubunuzun düşüncelerini geri bildirin. Toplantıların büyük ölçüde gayri resmi olması ve yerel COVID-19 tedbirlerinize uyarlanabilir olması amaçlanmıştır; çevrimiçi bir video oyunu oynarken, ailenizle akşam yemeğinde veya sosyal mesafeyi koruyarak arkadaşlarınızla Zoom’da bir etkinlik hazırlayın. Hayal gücünüzü kullanın – birlik olmanın her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğu bir zamanda, bir virüsün bizi ayırmasına izin veremeyiz!

Kapımız herkese açık, anneannene bile! Üstesinden gelinmesi daha zor konular için yerel uzmanları da arayabilirsiniz. Bu, hayran olduğunuz insanlarla ve ilişki kurmak istediğiniz yerel liderlerle konuşmak için bir fırsat!

Toplantınızı Düzenleyin ve Kaydedin

İşte bir Halk Buluşması organizatörü olmanın dört kolay adımı:

1) Gönüllü Kayıt Formumuzu doldurun: Bize nerede bulunduğunuzdan ve önceki deneyimlerinizden bahsedin. Hiç bir deneyiminiz yoksa, sorun yok: ekibimiz sizi desteklemek için burada.

2) Yerel grubunuzdaki (DSC) veya Forumumuzdaki diğer DiEMer’larla konuşun ve çevrenizdeki herhangi birinin yardım etmeye istekli olup olmadığına bakın. Üyeler alanında “Herkesle İletişime Geç” opsiyonunu da kullanabilirsiniz! İster DiEM25 üyeleri ister yerel topluluğunuzdan olsun, toplantınızı nasıl organize edeceğinizi ve katılımcılarla nasıl etkileşime geçeceğinizi öğrenmek için indirilebilir Halk Buluşmaları Paketimizdeki kaynakları kullanın.

3) Buluşmanızı Kaydedin: İnsanların toplantınızın olduğunu bilmesini istiyorsanız, takvimimize işaretlemeyi unutmayın!

4) Geri bildirimde bulunun: Unutmayın, Buluşma bittikten sonra topladığınız cevapları geri göndermelisiniz! Raporlama Formunu doldurarak bunu yapabilirsiniz.

Gönüllü Kayıt Formu Buluşmanızı takvime ekleyin!

Anketlerimiz

Buluşmalarımız, Avrupa’daki en acil siyasi konuları ele almak için üyelerimizle işbirliği içinde tasarlanan bir dizi soru etrafında düzenlenmiştir.

Bu sorular açık uçlu sohbet başlatıcılardan son derece teknik politika sorgulamalarına kadar bir çok önemli konuya değinirler. DiEM25’in ülkenizde güçlü, ilham verici bir siyasi ses olması için bu soruların cevaplanmaları gerekiyor: ve bize yardım etmediğiniz sürece cevaplanmayacak!

Paketi indirin

Paket, buluşmanızı düzenlemek için ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynakları içerir; Halk Buluşmaları Kiti ve Ulusal Anket, ülkenizle ilgili tüm dillerde!

Henüz üye değil misiniz? Katılmak için üye olmanız gerekecek. Buradan kaydolarak üye olabilirsiniz.

Halk
Buluşması Paketi

Buluşmanızla ilgili geri bildirimde bulunun

Demek ki bir Halk Buluşması düzenlediniz ve bize cevaplarınızı göndermekistiyorsunuz. Harika!

Seçtiğiniz sorulara geri bildirimde bulunmak için lütfen aşağıdaki bağlantıyı izleyin. Hareketimizin ülkeniz için siyasi programına katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz!

Buluşmanızla ilgili geri bildirimde bulunun

Haberler

Diğer organizatörlerin deneyimlerine buradan göz atın! Kendinizinkini gathering@diem25.org adresine gönderin.