Chudoba ovplyvňuje naše názory

Dlhodobo som zástancom názoru, že progres krajiny je nutné riešiť aj cez chudobu. Viacero ukazovateľov nám naznačuje, že socioekonomické postavenie jednotlivca má významný vplyv na jeho politické a spoločenské názory. Tie sa zase spätne odzrkadľujú v slobodných voľbách a názoroch spoločnosti.

Nedávno vyšiel prieskum, na základe ktorého analytici rozlíšili 6 socioekonomických skupín obyvateľstva Slovenska podľa príjmu a spôsobu vykurovania a porovnali ich s názorom na podporu obranyschopnosti Ukrajiny proti Rusku vojenskou pomocou.

Z ich analýzy prieskumu vyplýva, že ľudia s nižšími príjmami menej tolerujú vojenskú pomoc Ukrajine a ľudia, ktorí sú najviac zasiahnutí hrozbou zdražovania energií a najmä tí, čo vykurujú plynom, dodávaným donedávna takmer výhradne z Ruska, najmenej súhlasia s vojenskou pomocou Ukrajine.

Toto je jeden z mnohých prípadov, kde nám dáta naznačujú, že schopnosť zabezpečiť chod vlastnej domácnosti ovplyvňuje názory jednotlivcov na rôzne problematiky, či už sú to politické, geopolitické alebo kultúrne záležitosti.

Podpora najzraniteľnejších vrstiev obyvateľstva patrí k prioritám nášho hnutia. Iba eliminovaním chudoby dokážeme ako štát, súbor rôznych ľudí, pôsobiť jednotne, menej rozdelene, dokážeme lepšie bojovať proti propagandám cudzích mocností, ale i podliehaniu hoaxom a dezinformáciám.

Je na nás, či chceme ísť cestou pomoci zraniteľným a teda eliminovaním chudoby, alebo si vyberieme tú drastickejšiu cestu a to je potlačenie iných názorov teda nie eliminovanie chudoby ale eliminovanie chudobných.

Chcete byť informovaní o akciách Diem25? Zaregistrujte sa tu

Zaznamenali sme: protest učiteľov v Bratislave

Obrovský protest učiteľov, ktorý sa uskutočnil minulú stredu v Bratislave, je pravdepodobne najväčší sociálny protest v dejinách novodobej ...

Zobraziť viac

Chudoba ovplyvňuje naše názory

Dlhodobo som zástancom názoru, že progres krajiny je nutné riešiť aj cez chudobu. Viacero ukazovateľov nám naznačuje, že socioekonomické ...

Zobraziť viac

Francúzsko by nám malo ísť príkladom

Vo Francúzsku ľudia oprávnene vyšli do ulíc pre zmeny v dôchodkovom systéme. Posunutie odchodu do dôchodku do vyššieho veku postihne najme ťažko ...

Zobraziť viac

Koalícia sa rozpadla, ale privatizácie sa rozbehli

Síce strana SaS vo vláde už skončila a koalícia sa prakticky rozpadla jej nominanti pokračujú v rozpredaji štátneho majetku. Najnovšie náš štát ...

Zobraziť viac