Rotterdam voor Vrede: Het vertonen van de documentaire “Eyes for Gaza” in een tijd van genocide en herbewapening.

Onder de noemer Rotterdam for Peace organiseert het Rotterdam Collective van DiEM25 op 11 april 2025 een screening van de film ‘Eyes of Gaza’ van de regisseur Mahmoud Atassi.

In deze indrukwekkende documentaire volgen we drie Palestijnse journalisten die onder levensgevaarlijke omstandigheden in Gaza hun werk blijven doen. Waarom? Omdat ze vinden dat dit verhaal verteld moet worden.

“En dat is meteen de hoofdreden waarom wij deze film nu willen laten zien.” Aldus de DiEM25 woordvoerder Mink Lammertink. Hij vervolgt: “Daarnaast laat de film zien hoe militarisatie en onderdrukking leidt tot vernietiging en terreur. In deze tijden van ReArm Europe en genocide moeten we dit verhaal blijven vertellen. En ons blijven uitspreken voor vrede en ontwapening.”

Aansluitend aan de film is er een panel discussie over film met als deelnemers; Mahmoud Atassi, de regisseur van de film, Wendela de Vries, mede-oprichter van Stop Wapenhandel, en Abdullah Sari van DiEM25.

  • Wanneer: vrijdag 11 april 2025
  • Waar: de Nieuwe Gaffel, Gaffelstraat 63a, 3014RC Rotterdam
  • Hoe laat: 18:30 zaal open, film begint om 19:00 uur

De toegang is gratis. De vrede in Gaza helaas niet. De verhalen worden daar nog steeds dagelijks met  bloed betaald.

Do you want to be informed of DiEM25's actions? Sign up here

Dag van de Arbeid: Meer dan een herdenking – een oproep tot actie

Een DiEM25-visie op de Internationale Dag van de Arbeid

Lees meer

Rotterdam voor Vrede: Het vertonen van de documentaire “Eyes for Gaza” in een tijd van genocide en herbewapening.

Onder de noemer Rotterdam for Peace organiseert het Rotterdam Collective van DiEM25 op 11 april 2025 een screening van de film 'Eyes of Gaza' ...

Lees meer

DiEM25 staat achter The Hague Group: Het Mondiale Zuiden neemt de leiding terwijl Europa faalt inzake Palestina

Deze zaak gaat niet alleen over de oorlog van Israël tegen Gaza. Het gaat over het verdedigen van de fundamenten van het internationaal recht

Lees meer

DiEM25 brengt in Amsterdam een uitverkochte zaal op de been voor het opbouwen van politieke macht

Op zaterdag 1 februari bracht DiEM25 in Amsterdam belangrijke stemmen bij elkaar in de strijd voor vrede, waardigheid en vrijheid

Lees meer