#EuroLeaks: „Evropští vůdci přijímají netransparentní rozhodnutí o naší budoucnosti"

#EuroLeaks – „Evropští vůdci přijímají netransparentní rozhodnutí o naší budoucnosti“
Dne 14. března 2020 vydá hnutí DiEM25 kompletní zvukové záznamy ze zasedání Euroskupiny z roku 2015 nahrané Janisem Varoufakisem na: euroleaks.diem25.org!
V průběhu roku 2015 se Janis Varoufakis zúčastnil třinácti schůzek Euroskupiny. Po prvních třech zasedáních Euroskupiny bylo jasné, že se nepořizují žádné zápisy!
Takové netransparentní jednání nezvolených úředníků je nepřijatelné.
Proto hnutí DiEM25 dne 14. března zveřejní záznamy ze schůzek Euroskupiny z roku 2015.
Při této příležitosti by měly být zdůrazněny tyto dvě skutečnosti:

  1. Nová pravicová řecká vláda strany Nová demokracie se opakovaně pokusila svalit vinu za neúspěšnou hospodářskou politiku SYRIZY na Yanise Varoufakise, který se snažil vyjednat lepší dohodu, která by dávala větší smysl než opakovaně neúspěšná škrtací memoranda. Stručně řečeno, obviňují toho, který odmítal absurditu úsporných opatření a viní jej za důsledky této politiky.
  2. Evropské společenství je stále uvězněno v masivních úsporných programech, které v mnoha zemích vedly k renesanci pravicového populismu. Se všemi důsledky, které lze pozorovat na řecko-turecké hranici: nelidskostí a xenofobií.

Rozhodnutí z té doby měla trvalý dopad nejen na řecké obyvatelstvo, ale i na všechny Evropany.
Naším cílem je díky zveřejnění těchto nahrávek demokratizace EU! Pouze prostřednictvím transparentnosti je možné, aby volení zástupci činili zásadní rozhodnutí.
Hnutí DiEM25 jako celoevropská organizace má zvláštní zájem na obnovení důvěry občanů Evropy v její instituce a na tom, aby se Evropa konečně stala tím, co se jí dosud nepodařilo: Společenstvím, které slouží evropským národům a vytváří lepší budoucnost pro všechny občany, nejen pro finanční instituce a mocné zištné zájmy. Máme za sebou Brexit, a proto se musíme přesvědčit, že Evropská unie se nadále neztrácí v malicherných hádkách, při kterých nezíská vítězství žádná země.
V posledních několika letech dochází k oslabování důvěry ve sjednocenou Evropu. Touto iniciativou nechceme hrát do rukou euroskeptiků, nýbrž zajistit, aby se cestou větší transparentnosti a demokracie tato důvěra a víra lidí vrátila.
Euroleaks je výzvou k probuzení pro všechny politiky v Evropě, aby opět začali sloužit občanům Evropy a aby občany informovali o všech důležitých rozhodnutích, která se jich týkají.
Evropané mají právo vědět, co bylo rozhodnuto za zavřenými dveřmi. Poučit se z chyb minulosti a vyhnout se těmto chybám v budoucnosti. To je jediný způsob, jak můžeme zachránit Evropu a EU!
Zde najdete kompletní zvukové soubory tajných zasedání a jejich přepisy.
Rádi odpovíme na vaše dotazy.
>>DiEM25 Tiskové a mediální vztahy
press@diem25.org

Přejete si být informováni o akcích DiEM25? Zaregistrujte se zde

DiEM25 prichádza s výzvou k zhromaždeniam!

Zapojte sa aj vy do formovania politického programu DiEM25 naprieč Európou, zorganizujte zhromaždenie!

Přečtěte si více

Srećko Horvat: Belmaršský tribunal

Dokud bude Julian Assange ve vězení, bude Belmaršský tribunál pokračovat v boji za spravedlnost pro něj.

Přečtěte si více

#EuroLeaks: „Evropští vůdci přijímají netransparentní rozhodnutí o naší budoucnosti"

#EuroLeaks – „Evropští vůdci přijímají netransparentní rozhodnutí o naší budoucnosti“ Dne 14. března 2020 vydá hnutí DiEM25 kompletní ...

Přečtěte si více

We have white smoke!

DiEM25’s members overwhelmingly approved the name of our new Greek electoral wing – the political party with which DiEM25 will contest elections ...

Přečtěte si více