Naše kampaně

Evropu dnes trápí pět krizí: dluhová krize, bankovní krize, krize chudoby, krize nízkých investic a migrační krize. DiEM25 tvoří infrastrukturu, kterou mohou evropští demokraté všech politických směrů využít pro nalezení společných odpovědí na tyto krize.

Zároveň požadujeme mnohem zásadnější změnu: instituce Evropské unie, původně vytvořené tak, aby sloužily průmyslu, se musí stát plně transparentními a zodpovídat se všem evropským občanům. Naší dlouhodobou vizí je dosáhnout toho, aby si Evropané sepsali demokratickou ústavu EU.

Evropa je sužována chronickou krizí: dluhy, banky, chudoba, investice a nedobrovolná migrace. Záměrem hnutí DiEM25 je sjednotit progresivní síly celé Evropy s cílem najít řešení těchto krizí a mobilizovat je, aby se tato řešení stala realitou.

Přečtěte si více

Cílem DiEM25 je odhalit a ukončit neprůhlednost schůzek a summitů evropských institucí a také zveřejnit všechny relevantní dokumenty a protokoly obchodních vyjednávání.

Přečtěte si více

Vyzýváme Evropany a jejich zvolené zástupce, aby zrušili dohodu mezi EU a Tureckem a ukončili praxi, kdy EU obětuje lidské životy a základních humanistické zásady na oltář usmiřování se s xenofoby a ultranacionalisty. Vyzýváme vás, abyste i Vy přijali tento boj za svůj!

Přečtěte si více

DiEM25 věří, že Evropa se může stát majákem naděje, pokud sjednotí politický, sociální a technologický pokrok – čímž se rozkvět všech lidských bytostí stane středem technologických změn. To by mohlo mít transformační dopad v celosvětovém měřítku.

Přečtěte si více

Green New Deal (Zelený Nový úděl) pro Evropu je mezinárodní kampaň za rychlý, spravedlivý a demokratický přechod k udržitelné Evropě. Kampaň Green New Dea pro Evropu, započatá v dubnu 2019 hnutím DiEM25, si klade za cíl sjednotit evropské komunity, odbory, strany a aktivisty za sdílenou vizí environmentální spravedlnosti.

Přečtěte si více