Kampanyalarımız

Avrupa şu anda beş krizden muzdarip: borç, bankalar, yoksulluk, düşük yatırım ve göç. DiEM25, farklı siyasi inançları olan Avrupalı demokratların bu krizlere ortak cevaplar geliştirmek için kullanacağı altyapıdır.

Temel bir değişim daha talep ediyoruz: başlangıçta sektöre hizmet etmek üzere tasarlanmış olan AB kurumlarının tamamen Avrupa vatandaşlarına karşı şeffaf ve hesap verebilir olması gerekiyor. Uzun vadeli vizyonumuz Avrupalıların AB için demokratik bir anayasa yazmasıdır.

Avrupa, bugün borçlar, bankalar, yoksulluk, yatırım ve zorunlu göçün sarmalındaki kronik bir kriz ile boğuşuyor. DiEM25, Avrupa’daki ilerici güçleri birleştirerek bu krizlere çözüm geliştirmek ve bunları gerçeğe dönüştürmek için seferber olmayı amaçlamaktadır.

Daha fazlasını okuyunuz

DiEM25, Avrupa kurumlarının toplantı ve zirvelerinin saydamsızlığını ortaya çıkarmayı ve sona erdirmeyi;ve ayrıca ticaret müzakerelerinin tüm ilgili belgelerini ve protokollerini kamuya açmayı amaçlamaktadır.

Daha fazlasını okuyunuz

Avrupalılar ve onların seçilmiş temsilcilerinden AB-Türkiye Mülteci Anlaşması’ndan ve yabancı düşmanlarıyla aşırı milliyetçileri memnun edecek şekilde insan hayatını ve temel insancıl ilkeleri kurban eden AB uygulamalarından vazgeçmeye davet ediyoruz!

Daha fazlasını okuyunuz

DiEM25, insani gelişmeyi teknolojik değişimin merkezine koyarak siyasi, sosyal ve teknolojik ilerlemeyle birleştirilmesi halinde Avrupa’nın bir umut ışığı haline gelebileceğine inanmaktadır. Bunun küresel ölçekte de dönüştürücü bir etkisi olabilecektir.

Daha fazlasını okuyunuz

Avrupa için Yeşil Yeni Düzen, sürdürülebilir bir Avrupa’ya hızlı, adil ve demokratik bir geçiş için uluslararası bir kampanyadır.   Nisan 2019’da DiEM25 tarafından kurulan Avrupa için Yeşil Yeni Düzen kampanyası, Avrupa toplumlarını, sendikalarını, partilerini ve aktivistlerini ortak bir çevre adaleti vizyonunun arkasında birleştirmeyi amaçlıyor.

Daha fazlasını okuyunuz