TARİHİ KAYDET —BASIP GİDİN: DiEM25’in Alternatif İklim Konferansı, 14 – 16 Kasım

Gezegenimizin saati gece yarısına yaklaşırken, dünya liderleri yeni bahaneler, yeni sembolik hedefler ve onlara karşı çıkan gerçek ilerici sesleri susturmanın yeni yollarını bulmak için önümüzdeki ay Glasgow’da COP26’da bir araya gelecekler.

İklim değişikliği gerçek, hemen önümüzde ve acil bir durum. Fakat tarih bize, bizi bu krizden çıkarması gerekenlerin sermaye ve güçlü özel sektör unsurları tarafından o kadar körleştirildiğini gösterdi ki, Dünya’nın kendisinin; yatları, konakları, özel jetleri ve en zengin %1 için ödenmesi gereken küçük bir bedel olduğuna karar verdiler. Toplanacaklar, akşam yemeğinin ve içeceklerin peşinde koşacaklar ve yetersiz amaç ve hedeflere olan bağlılıklarına dair vaaz verecekler. O zaman bunlarla buluşmamak gerek…

Araba kullanacak sürücü yokken arkada oturmayı reddediyoruz. Bu Kasım ayında, Noam Chomsky, Yanis Varoufakis, Caroline Lucas ve diğer birçok ilericiye katılın: BASIN GİDİN!

Üç günlük bir çevrimiçi etkinlikte, DiEM25, Cop26’da duymayacağınız fikirlerle, zamanımızın en acil sorunlarından bazılarını tartışmak için dünyanın dört bir yanından ilericileri bir araya getirecek. Niçin? Her zamanki gibi iş için yarattıkları tehditler nedeniyle: gerçek değişim, gerçek hedefler ve gerçek çözümler.

Öyleyse tarihi kaydet! 14, 15 ve 16 Kasım’da canlı yayındayız. İlk gün saat 18.00’da ve akşam 20.00’de (CEST) olmak üzere iki seansa ev sahipliği yapacağız; ikinci ve üçüncü günde ise her biri için 3 seansa ev sahipliği yapacağız: 16:00, 18:00 ve 20:00 (CEST).

Programın tamamı yakında açıklanacak, bu yüzden gözünüz üzerinde olsun.

BASIN GİDİN: Diem25’in Alternatif İklim Konferansı, Diem25’in YouTube kanalında canlı yayınlanacak.

6 Kasım’da Diem25’in Aktivist Çemberine katılın! Daha fazla bilgi edinin.

DiEM25'in etkinliklerinden haberdar olmak istiyor musunuz? Buraya tıklayarak üye olun

Yanis Varoufakis, Jeremy Corbyn ve Ece Temelkuran Atina Deklarasyonunu sunuyor

Ukrayna Savaşı, savaş mağdurlarına ve yeni bir bağlantısızlar hareketine destek çağrısında bulunuyor

Daha fazlasını okuyunuz

Demokrasi ve HDP, AB’nin tanıklığında Erdoğan’ın kurbanlarıdır

Erdoğan, HDP partisini kapatmaya yönelik son girişimlerinde HDP Milletvekili Kocaeli Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu milletvekili statüsünden çıkardı.

Daha fazlasını okuyunuz

G20 Toplanıyor, Talebimiz Borç Adaleti

G20 küresel ekonomik toparlanmayı tartışmak için toplanırken, PI'nin Borç Adaleti grubu, kaynak çekme ve kemer sıkma konusunda radikal bir ...

Daha fazlasını okuyunuz

Türkiye’den haberler: Ege Denizi depremi, deniz sınırları ve aile içi şiddet

Pandemi, kapitalizm sonrası bir gelecek inşa etme ihtiyacını açıkça ortaya koydu! Türkiye'den siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik bir bakış.

Daha fazlasını okuyunuz