TARİHİ KAYDET —BASIP GİDİN: DiEM25’in Alternatif İklim Konferansı, 14 – 16 Kasım

Gezegenimizin saati gece yarısına yaklaşırken, dünya liderleri yeni bahaneler, yeni sembolik hedefler ve onlara karşı çıkan gerçek ilerici sesleri susturmanın yeni yollarını bulmak için önümüzdeki ay Glasgow’da COP26’da bir araya gelecekler.

İklim değişikliği gerçek, hemen önümüzde ve acil bir durum. Fakat tarih bize, bizi bu krizden çıkarması gerekenlerin sermaye ve güçlü özel sektör unsurları tarafından o kadar körleştirildiğini gösterdi ki, Dünya’nın kendisinin; yatları, konakları, özel jetleri ve en zengin %1 için ödenmesi gereken küçük bir bedel olduğuna karar verdiler. Toplanacaklar, akşam yemeğinin ve içeceklerin peşinde koşacaklar ve yetersiz amaç ve hedeflere olan bağlılıklarına dair vaaz verecekler. O zaman bunlarla buluşmamak gerek…

Araba kullanacak sürücü yokken arkada oturmayı reddediyoruz. Bu Kasım ayında, Noam Chomsky, Yanis Varoufakis, Caroline Lucas ve diğer birçok ilericiye katılın: BASIN GİDİN!

Üç günlük bir çevrimiçi etkinlikte, DiEM25, Cop26’da duymayacağınız fikirlerle, zamanımızın en acil sorunlarından bazılarını tartışmak için dünyanın dört bir yanından ilericileri bir araya getirecek. Niçin? Her zamanki gibi iş için yarattıkları tehditler nedeniyle: gerçek değişim, gerçek hedefler ve gerçek çözümler.

Öyleyse tarihi kaydet! 14, 15 ve 16 Kasım’da canlı yayındayız. İlk gün saat 18.00’da ve akşam 20.00’de (CEST) olmak üzere iki seansa ev sahipliği yapacağız; ikinci ve üçüncü günde ise her biri için 3 seansa ev sahipliği yapacağız: 16:00, 18:00 ve 20:00 (CEST).

Programın tamamı yakında açıklanacak, bu yüzden gözünüz üzerinde olsun.

BASIN GİDİN: Diem25’in Alternatif İklim Konferansı, Diem25’in YouTube kanalında canlı yayınlanacak.

6 Kasım’da Diem25’in Aktivist Çemberine katılın! Daha fazla bilgi edinin.

DiEM25'in etkinliklerinden haberdar olmak istiyor musunuz? Buraya tıklayarak üye olun

DiEM25 ve MERA25 deklarasyonu: Barış Hemen Şimdi!

Ukrayna'da olduğu gibi Gazze ve çevresindeki savaşlar da askeri yöntemle çözülemez

Daha fazlasını okuyunuz

Cenin… bir kez daha

Binlerce insan, neredeyse hiç 'haber verilmeden', mülteci kampından kaçıyor. 1948'den sonra bir sığınma yeri olarak kurulan Cenin, bir kez daha ...

Daha fazlasını okuyunuz

MeRA25: Yanis Varoufakis’in Yunanistan seçim sonuçlarına ilişkin açıklaması

Koalisyonumuzdaki insanlara ve özellikle de bizi destekleyen bağımsızlara teşekkür ediyorum. Güveninizi onurlandıracağız.

Daha fazlasını okuyunuz

MeRA25 Yunanistan lideri Yanis Varoufakis’in Yunanistan seçim sonuçlarına ilişkin açıklaması

Ülkenin Orbanlaştırılmasını frenlemek gibi kutsal bir yükümlülüğümüz var

Daha fazlasını okuyunuz