Gönüllülük

DiEM25’e enerjiniz lazım! DiEM25 gönüllüsü olmak isterseniz, bizimle irtibata geçmeniz elzem, böylelikle katkılarınızı koordine edebiliriz. Tercihen mailinizde uzmanlık ve ilgi alanlarinizibelirtmelisiniz.

Gönüllülük, hareketimizin gücünün desteklenmesi için her türlü pratik çalışmaları kapsar. Lütfen aşağıda hangi tarz gönüllülükle ilgilendiğinizi belirtin.

Çeviri ve Altyazılama

Birkaç dilde konuşabilen ve yazabilen biri misin? Bizler olabildiğince çok Avrupa dilinde iletişim kurabilmek istiyoruz ve bunun için yardımına ihtiyacımız var. Bizimle iletişime geç.

Metin yazarlığı ve Düzenleme

Güncel sorunları anlatmaktan, rapor etmekten zevk alan bir yazar ya da editör müsün? İnternet sitemiz için kendi bakış açını da dahil ettiğin metinler yazmanı istiyoruz. Bizimle iletişime geç.

Basın
ve İletişim

Halkla ilişkiler ya da sosyal medya uzmanı mısın? Bizler kıtanın her yerinde basın ve medya ile yakın iletişimde olmaya ve mesajımızın sosyal medya üzerinden yayılmasına ihtiyaç duyuyoruz. Bizimle iletişime geç.

Grafik ve Video Tasarım

Video ve grafik tasarım ile ilgili yeteneklerin mi var? Sana ihtiyacımız var çünkü dünya ile iletişim kurarken görsellerimiz çok önemli. Bizimle iletişime geç.

Politika
Geliştirme

Politika geliştirme konusunda uzmanlığın mı var? Bizler Avrupa için olan yenilikçi gündemimizi aşağıdan yukarıya doğru inşaa etmek istiyoruz. Bizimle iletişime geç.

Taban
Aktivizmi

Yaşadığın yerel toplumda etkinliklere ve eylemlere dahil olarak daha aktif olmak ister misin? Yerel DiEM25 Spontaneous Kollektifinde diğer üyelerle birlikte aktif ol. Daha fazlasını bul.

Tematik
Aktivizm

Sınırların ötesindeki diğer düşünürler ve aktivistlerle birlikte belirli konulara katkıda bulunmak ister misin? Diğer üyelerle birlikte tematik DiEM25 Spontan Kolektifinde
aktif ol. Daha fazlasını bul.

Seçim
Kolları

Ulusal programı da dahil olmak üzere siyasi bir partinin kuruluşuna yardım etmek ister misin? Seçim kollarımızdan birine katıl. Bizimle iletişime geç.

Diğer
alanlar

Başka bir şekilde yardım edebilir misin? Gruplarımızdan ilham al.

Gönüllü gruplarının her birinin, grubun çalışmalarından sorumlu koordinatörleri vardır. Rollerinin bir parçası olarak, DiEM25 Gönüllü Koordinatörü ile (Düzenleyici İmece içindeki görevi nedeniyle) temas halindedirler. Tüm gönüllü gruplar DiEM25 Davranış Kurallarına uyar.

DiEM25’e zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Farkı yaratan bizim kolektif çabalarımızdır!