İngiltere hükümetinin Julian Assange’ın ABD’ye iadesini onaylama kararına ilişkin açıklama

Bugün İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel tarafından Julian Assange’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne iadesini onaylarken ortaya çıkan emsalin önemini hiçbir kelime ifade edemez. Bu hem Julian’ın insan haklarının ihlali hem de basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne ve nihayetinde demokrasinin kendisine yönelik bir saldırıdır.

Londra’daki Belmarsh hapishanesinde zaten mantıksızca geçen bir üç yıldan sonra, sağlığının önemli ölçüde kötüleştiği bir dönemde, Julian şimdi ABD’de 175 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmak ile karşı karşıyadır – Onun cesaretle yaptığı gibi, Amerikan hükümetinin suçlarını ifşa etme cesaretine sahip olabilecek herkese bir örnek.

Öfkeliyiz ama mağlup değiliz. Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi Patel’in kararını onaylasa bile, DiEM25, İlerici Enternasyonal ve adalet ve demokrasiyi savunan diğer herkes, Assange’ın hayatını Amerikan topraklarında kurtarmak için mücadele edecektir. Aktivistleri, gazetecileri, vicdan sahibi politikacıları ve sivil toplum gruplarını, baskıyı ABD hükümeti ve adalet sistemi üzerine kaydırmaya çağıracağız.

Talebimiz her zamanki gibi aynı: Julian Assange’a Özgürlük!

Do you want to be informed of DiEM25's actions? Sign up here

İtalya’da MERA25 kuruluşu: Yeni bir sol, radikal, siyasi parti

İtalya'daki son seçimler soldakilerin moralini bozabilse de, artık umutsuzluğa kapılmak için bir neden yok. DiEM25, yeni bir sol, radikal siyasi ...

Read more

İngiltere hükümetinin Julian Assange’ın ABD’ye iadesini onaylama kararına ilişkin açıklama

Bu hem Julian'ın insan haklarının ihlali hem de basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne ve nihayetinde demokrasinin kendisine yönelik bir saldırıdır.

Read more

Yanis Varoufakis, Jeremy Corbyn ve Ece Temelkuran Atina Deklarasyonunu sunuyor

Ukrayna Savaşı, savaş mağdurlarına ve yeni bir bağlantısızlar hareketine destek çağrısında bulunuyor

Read more

Demokrasi ve HDP, AB’nin tanıklığında Erdoğan’ın kurbanlarıdır

Erdoğan, HDP partisini kapatmaya yönelik son girişimlerinde HDP Milletvekili Kocaeli Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu milletvekili statüsünden çıkardı.

Read more